KrakówChwilówki

w 15 minut

   ...wróć...

Rekomendacja T - opinie internautówBanki miały czas do 31 lipca 2013 r. na wprowadzenie nowej Rekomendacji T. A co sądzą o tym internauci, przedstawiamy pare ciekawych opinii.

Autor: bari
Trzech z KNF zostało przegłosowanych przez czterech prorządowych, a ludzie i tak nie będą się zadłużać, idioci myślą, że tym pobudzą wzrost w drugim półroczu, przy takiej stopie bezrobocia.

Autor: sselrats
Tych kredytow nikt nie musi brac. Nie dla idiotow.

Autor: sknerusmakwacz
Ci co wezmą bez głowy (w takich czasach) kredyt, zapewne niebawem dołączą do już licznej grupy złapanych w pułapkę zobowiązań finansowych. Statystyki są bezlitosne i wskazują niezmiennie trend rosnący w tym obszarze

Autor: arab-z-bajki
I znowu banki padną a zapłaci ... społeczeństwo. Dlaczego banki nie są karane za niegospodarność i brak wiedzy o kliencie ? Dlaczego za upadłość banków nie ponosi odpowiedzialności kierownictwo i rada nadzorcza banku ?

Autor: Radix
I o to chodzi, zeby ludki sie jaraly, ze moga wziac maksymalnie duzy kredyt w stosunku do zarobkow, potem zyli o suchym chlebie i wodzie a potem nie ma kto splacac i bank pojdzie z torbami, chyba ze Jan Vincent taki bank sobie wykupi oczywiscie za nasza kase.

Zero ochroy kredytobiorcy - drenowanie kieszeni sie zaczyna.

Co dobre to to, ze ludzie ostatnio zmadrzeli i nikt sie juz bezmyslnie nie rzuca na kredyty, bo pozyczasz 500 tys oddajesz ponad 1 mln. Lichwa rzadzi!

Autor: greg.waw
Państwo nie ma już dużych możliwości zadłużania. Trzeba więc przekazać pałeczkę i pozwolić bardziej zadłużać się ludności.
Może nawet nie byłoby to takie złe, gdyby polskie prawo w większym stopniu chroniło klientów banków. Mam tu na myśli przede wszystkim łatwiejszą upadłość konsumencką.

Autor: pogromca_mrowek
Państwo powinno REGULOWAĆ rynek a nie go BLOKOWAĆ. Nikt bankom nie każe pożyczać 20 tys na dowód, to możliwość. KNF słusznie zauważyło że taka kwota nie zachwieje bankiem tym bardziej że to bardzo drogie kredyty. Taki Provident ma się dobrze mimo że spora część kredytów jest trrudna do odzyskania. Ryzyko to dla banku statystyka, doda się +7% oprocentowania i bank zabezpieczony.

Autor: ideefiks
Ale co w tym dziwnego, że "odbezpieczyli granat"? przecież taka jest praktyka działania tego oryginalnego tworu, którym jest KNF...

A beztroskie patrzenie na to, jak banki rozdawały kredyty we frankach na LTV 130% przy kursie franka 1,98 to nie było "odbezpieczania granatu"?

Przecież wtedy też nie robili absolutnie nic - jedynie się radośnie przyglądali tej odłożonej w czasie egzekucji "właścicieli" nowych mieszkań...

Podnieśli larum i "zabronili" kredytów w walucie, jak franek był prawie po 4pln, czyli wtedy, kiedy dziwnym trafem żaden bank nie miał już najmniejszej ochoty na udzielanie kredytów walutowych.

Więc pytanie jest zasadnicze: do czego (względnie: komu) służy tak naprawdę KNF? Nadzór nad czyimi finansami oni właściwie sprawują? O czyje bezpieczeństwo dbają? Bo na pewno nie o bezpieczeństwo "rynków finansowych i obywateli" - dziwnym trafem ich działania są najczęściej dokładnie odwrotne od działań, które mogłyby być przynajmniej próbą wpłynięcia na "klientów i rynki" aby ta zabawa była w miarę bezpieczna..

Autor: andrzejto1
Tak się bardzo łagodnie zapytam: A kogo to obchodzi jak ktoś bierze kredyt?? Jeśli jest dorosły, to jego wola. Może czas najwyższy aby "oćcowie narodu" dali sobie siana w decydowaniu za innych?This template downloaded form free website templates